Okna

Śmiało można powiedzieć, że okna  są jednym z najistotniejszych elementów każdego budynku. Stanowią zwieńczenie całości, nadając odpowiedni charakter i klimat zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz obiektu.
Po za walorami wizualnymi i estetycznymi, które w czasach dzisiejszej technologii, w zasadzie nie posiadają barier, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich funkcjonalność. Na co zwrócić uwagę?

  1. Izolacyjność termiczna – prawdziwą wartość budynku stanowi stopień jego przepuszczalności cieplnej. Zły dobór okien (lub ich nieprawidłowy montaż) doprowadzi do tworzenia się mostków termicznych (niewidocznych gołym okiem nieszczelności), które zimą będą powodować utratę ciepła, a latem chłodu z budynku.
  2. Izolacyjność akustyczna – niezależnie od okolicy w jakiej znajduje się budynek okna muszą chronić nas przed hałasem otoczenia budynku.
  3. Oświetlenie – głównym zadaniem okien jest odpowiednie doświetlenie pomieszczeń i wnętrza budynku.
  4. Szczelność – okna muszą tworzyć zamkniętą przestrzeń wnętrza budynku chroniąc je przed warunkami atmosferycznymi (wiatr, deszcz, śnieg, wilgoć, itp.).
  5. Wentylacja – okna mają zapewniać przewiewność powierzchni wewnętrznych.
  6. Bezpieczeństwo – okna pełnią również funkcję chroniącą nas, naszą rodzinę oraz nasze dobra materialne przed niebezpieczeństwami, które mogę się czaić na zewnątrz.

Jeżeli zależy Państwu na profesjonalnym doradztwie w zakresie stolarki okiennej zapraszamy do osobistych odwiedzin naszego salonu, gdzie znajdziecie Państwo ekspozycję, która z pewnością okaże się pomocna przy wyborze i zakupie przyszłych witraży okiennych.

Sprzedaż montaż okien okna Warszawa i okolice.